REKLAMA/Advertisement

Przeszedł operację “zmiany płci”. Uznano go za kobietę, potem bezpłciowca… a teraz tego żałuje [WIDEO]

1611

Urodzony w 1963 r. Jamie Shupe jest emerytowanym żołnierzem armii Stanów Zjednoczonych, który w 2016 r. stał się pierwszą osobą w Stanach Zjednoczonych, uznaną sądownie za przedstawiciela “trzeciej płci”. Wyrok taki wydał sąd w Portland w stanie Oregon.

Shupe jako młody człowiek ożenił się i ma z tego małżeństwa dorosłą córkę. Od 1982 r. do 2000 r. służył w armii Stanów Zjednoczonych jako mechanik czołgów 10. Dywizji Górskiej w Fort Drum w stanie Nowy Jork, po czym przeszedł na emeryturę jako sierżant pierwszej klasy. Jednak już od dzieciństwa uważał się za kobietę. Opisuje okres swojej służby wojskowej jako „ciągłe życie w strachu” przed zwolnieniem z pracy i narzeka na nękanie, którego doznał za bycie postrzeganym jako homoseksualista.

REKLAMA/Advertisement

Już jako emeryt poddał się operacji “zmiany płci” w 2013 r. a potem jednak uznał iż, nie jest ani kobietą ani mężczyzną. Przez długi czas ale z powodzeniem walczył z armią, aby zmieniono jego nazwisko i płeć w dokumentach wojskowych i jak wspomniano na początku dopiął swego w 2016 r.

Po niemal trzech latach znów zmienił zdanie. 26 stycznia tego roku Shupe wydał oświadczenie na swojej stronie internetowej, w którym napisał, że nie identyfikuje się już jako nie-binarny (to właśnie inne określenie owej ‘trzeciej płci) i ponownie chce być identyfikowany jako mężczyzna. 3 lutego b.r. Shupe powtórzył to samo na swoim koncie na Twitterze, mówiąc, że „wyrzekł się wszystkich powiązań z transgenderyzmem” i że woli być zidentyfikowany jako mężczyzna. Od tej pory Shupe jest zdecydowanym krytykiem operacji “zmiany płci”. Nazywa je teraz – calkiem słusznie – “prawniczą i medyczną fikcją”.

REKLAMA/Advertisement

– Odcięcie penisów i piersi nie naprawia społeczeństwa. To nie jest nawet medycyna. To mały sklep z okropnościami, który funkcjonuje pod ciemnymi skrzydłami amerykańskich centrów medycznych, a firmy ubezpieczeniowe zostały oszukane, by zapłacić za nie (tj. operacje “zmiany płci” – przyp. red.) przez grupę ludzi chorych psychicznie, którzy odcięli sobie penisy lub piersi. To trzeba zatrzymać. Zrobiłem, co w mojej mocy, aby to powstrzymać. Teraz reszta z was musi się tym zająć – mówi.

REKLAMA/Advertisement

W poniższym wideowywiadzie dla Fox News były żołnierz narzeka na to, że jeszcze do niedawna był gwiazdą liberalnych mediów. Gdy wyrzekł się agendy LGBT, przestał dla nich istnieć.

Mówi się, że lepiej zmądrzeć później niż wcale. Jamie Shupe czuje się ponownie mężczyzną, aczkolwiek pozbawił się pewnych atrybutów męskości.

za: neonettle.com
Wikipedia/Jamie Shupe

REKLAMA/Advertisement