Przeszedł operację “zmiany płci”. Uznano go za kobietę, potem bezpłciowca… a teraz tego żałuje [WIDEO]

Urodzony w 1963 r. Jamie Shupe jest emerytowanym żołnierzem armii Stanów Zjednoczonych, który w 2016 r. stał się pierwszą osobą w Stanach Zjednoczonych, uznaną sądownie za przedstawiciela “trzeciej płci”. Wyrok taki wydał sąd w Portland w stanie Oregon.

Shupe jako młody człowiek ożenił się i ma z tego małżeństwa dorosłą córkę. Od 1982 r. do 2000 r. służył w armii Stanów Zjednoczonych jako mechanik czołgów 10. Dywizji Górskiej w Fort Drum w stanie Nowy Jork, po czym przeszedł na emeryturę jako sierżant pierwszej klasy. Jednak już od dzieciństwa uważał się za kobietę. Opisuje okres swojej służby wojskowej jako “ciągłe życie w strachu” przed zwolnieniem z pracy i narzeka na nękanie, którego doznał za bycie postrzeganym jako homoseksualista.

Już jako emeryt poddał się operacji “zmiany płci” w 2013 r. a potem jednak uznał iż, nie jest ani kobietą ani mężczyzną. Przez długi czas ale z powodzeniem walczył z armią, aby zmieniono jego nazwisko i płeć w dokumentach wojskowych i jak wspomniano na początku dopiął swego w 2016 r.

Po niemal trzech latach znów zmienił zdanie. 26 stycznia tego roku Shupe wydał oświadczenie na swojej stronie internetowej, w którym napisał, że nie identyfikuje się już jako nie-binarny (to właśnie inne określenie owej ‘trzeciej płci) i ponownie chce być identyfikowany jako mężczyzna. 3 lutego b.r. Shupe powtórzył to samo na swoim koncie na Twitterze, mówiąc, że “wyrzekł się wszystkich powiązań z transgenderyzmem” i że woli być zidentyfikowany jako mężczyzna. Od tej pory Shupe jest zdecydowanym krytykiem operacji “zmiany płci”. Nazywa je teraz – calkiem słusznie – “prawniczą i medyczną fikcją”.

– Odcięcie penisów i piersi nie naprawia społeczeństwa. To nie jest nawet medycyna. To mały sklep z okropnościami, który funkcjonuje pod ciemnymi skrzydłami amerykańskich centrów medycznych, a firmy ubezpieczeniowe zostały oszukane, by zapłacić za nie (tj. operacje “zmiany płci” – przyp. red.) przez grupę ludzi chorych psychicznie, którzy odcięli sobie penisy lub piersi. To trzeba zatrzymać. Zrobiłem, co w mojej mocy, aby to powstrzymać. Teraz reszta z was musi się tym zająć – mówi.

W poniższym wideowywiadzie dla Fox News były żołnierz narzeka na to, że jeszcze do niedawna był gwiazdą liberalnych mediów. Gdy wyrzekł się agendy LGBT, przestał dla nich istnieć.

REKLAMA/Advertisement

Mówi się, że lepiej zmądrzeć później niż wcale. Jamie Shupe czuje się ponownie mężczyzną, aczkolwiek pozbawił się pewnych atrybutów męskości.

za: neonettle.com
Wikipedia/Jamie Shupe