Przemyśl: IV Marsz Orląt z okazji obchodów 99. rocznicy bitwy Orląt Przemyskich pod Niżankowicami

Patriotyczny Przemyśl w imieniu Społecznego Komitetu serdecznie zaprasza na IV Marsz Orląt, z okazji obchodów 99. rocznicy bitwy Orląt Przemyskich pod Niżankowicami.

REKLAMA/Advertisement

W niedzielę 10 grudnia o godzinie 15:30 w parafii archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się uroczysta msza święta upamiętniająca bohaterstwo i poświęcenie Orląt Przemyskich w 99. rocznicę bitwy pod Niżankowicami, w której swe młode życie oddały młode Orlęta – harcerze i uczniowie z Przemyśla i okolic. Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez przemyskie środowiska patriotyczne i narodowe.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców z Przemyśla i okolic z rodzinami do uczestnictwa w manifestacji patriotycznej. Po mszy świętej odbędzie się przemarsz ulicami miasta pod pomnik Orląt Przemyskich. Następnie po uroczystościach będzie mieć miejsce koncert, podczas którego zgromadzeni usłyszą przekaz słowno-muzyczny upamiętniający dumne wydarzenia sprzed 99 lat.

REKLAMA/Advertisement

Tegoroczne obchody będą dla nas pierwszym krokiem do świętowania i uczczenia 100-lecia niepodległości i suwerenności Polski. Organizatorzy gwarantują dumnie i pięknie zapamiętane chwile w grudniową, drugą niedzielę miesiąca.

Zabierz flagę narodową, przyjdź oddać hołd i zobacz to na własne oczy!

REKLAMA/Advertisement