Prymas Polak po filmie Sekielskiego: “Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła”

– Jestem głęboko poruszony tym, co zobaczyłem w filmie Pana Tomasza Sekielskiego. Ogromne cierpienie osób skrzywdzonych budzi ból i wstyd. W tym momencie przed oczami mam także dramat osób pokrzywdzonych, z którymi spotkałem się osobiście. Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę opowiedzieć o swoim cierpieniu – czytamy w oświadczeniu arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, który tak zareagował na film Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu” o pedofilii wśród duchownych.

– Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła.  Jako delegat Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc osobom pokrzywdzonym – dodaje hierarcha.

REKLAMA/Advertisement

– Ujawnione informacje pokazują jak bardzo potrzebne są przepisy najnowszego dokumentu papieża Franciszka („Motu Proprio” Vos estis lux mundi)Trzeba wyjaśnić wszystkie sprawy. Nikt w Kościele nie może uchylać się od odpowiedzialności – zaznaczył. Abp Polak dodał: “Musimy chronić dzieci i młodzież.  Dla Kościoła nie ma innej drogi.”

za: onet.pl

REKLAMA/Advertisement