Prokuratura zajmie się wulgarnymi komentarzami nt. zmarłej posłanki PiS. Były oficer CBŚ złożył zawiadomienie.

Były oficer Centralnego Biura Śledczego Jacek Wrona powiadomił Prokuraturę Krajową w sprawie wulgarnych i urągających kulturze komentarzy pojawiających się w internecie po wiadomości o śmierci poseł PiS Jolanty Szczypińskiej. Wrona zamieścił screen zawiadomienia na Twitterze.

– Wobec zbydlęcenia w obliczu śmierci i żałoby, postanowiłem zareagować i złożyłem zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Krajowej wobec tych, którzy łamią wszelkie normy naszej cywilizacji i kultury – poinformował.

Byłego policjanta oburzyły komentarze niektórych użytkowników, w których obrażali oni zmarłą osobę w wyjątkowo wulgarny i chamski sposób.

REKLAMA/Advertisement

– Mimo, że w zdecydowanej większości przypadków wpisy wyrażały smutek, żal i współczucie dla rodziny zmarłej, wiele osób dokonało wpisów o treści, które porażają pogardą, agresją i zbydlęceniem moralnym – głosi zawiadomienie.

Były funkcjonariusz CBŚ zaznaczył w piśmie skierowanym do prokuratury, że “tego typu zachowanie nie mieści się w żadnych kanonach cywilizowanego społeczeństwa oraz narusza normy moralne, obyczajowe, prawne i karne”.

– Plugawienie dobrego imienia powszechnie szanowanej zmarłej oraz życzenie śmierci innym osobom z nią związanych to objaw barbarzyństwa i degeneracji kulturowej – napisał.

za: wprost.pl