REKLAMA

REKLAMA

Prokuratura wezwie na przesłuchanie dyrektora programowego TVN ws. “surówki” materiału o urodzinach Hitlera [WIDEO]

794

Jak informowaliśmy wcześniej, prokuratura zażądała od stacji TVN udostępnienia tzw. “surówki” (całego nagrania bez cięć i montażu) materiału z tzw. urodzin Hitlera.

Kierownictwo stacji najpierw stwierdziło, że ze względu na “okres ferii zimowych” jest to utrudnione, a w kolejnej wiadomości podano, że część materiału zaginęła.

REKLAMA

Jak informował jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia portal wpolityce.pl, Centrum Monitoringu Wolności Prasy złożyło w prokuraturze zapytanie nt. śledztwa prowadzonego w tej sprawie.

– Operator telewizji miał natomiast prowokować pozostałe osoby do wypowiedzi o charakterze ksenofobicznym i rasistowskim, a nawet do przemocy – odpowiedziała prokuratura.

Jeden ze świadków przyznał, że operator TVN namawiał uczestników “urodzin Hitlera” do “zorganizowania jakiejś akcji” przeciw uchodźcom, by sprawić żeby się oni “bali”.

REKLAMA

Tymczasem przed tygodniem w wypowiedzi dla telewizji wPolsce.pl Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN powiedział:

– Surówka nie zaginęła, ale każde medium posługuje się należnymi mu możliwościami. Z nazizmem trzeba walczyć, nazizmu nie wolno bronić.

Dzisiaj portal TVP Info doniósł, iż “prokuratorzy zamierzają wezwać Miszczaka na przesłuchanie. Chcą wiedzieć, gdzie są nagrania i dlaczego TVN ich nie przekazuje”.

REKLAMA

za: tvp.info

REKLAMA