REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Profesor z Indii: Kobiety noszące dżinsy rodzą dzieci transpłciowe i autystyczne

559

Jesteśmy przyzwyczajeni do różnych dziwnych stwierdzeń “uczonych” islamskich. Pewien pakistański polityk – Maulana Fazlur Rehman z Jamiat Ulema-e-Islam (Zgromadzenia Kleryków Islamskich) uważa np. że kobiety noszące dżinsy są przyczyną trzęsień ziemi i inflacji.

Ale Rajith Kumar, wykładowca botaniki w Sady Sankara College w Kalady w indyjskim stanie Kerala nie jest muzułmaninem. On z kolei twierdzi, że kobiety noszące dżinsy rodzą dzieci transpłciowe i autystyczne

Oto, co ten “biolog” powiedział niedawno w programie telewizyjnym na żywo:

Reklama / Advertisement

– “… dzieci, które one rodzą nazywa się transseksualistami lub “napumsakam”.

To ostatnie to lokalna nazwa dla hidźra – określajacego osoby “trzeciej płci” w kulturach Azji Południowej (na subkontynencie indyjskim). Hidźrą zostają osoby urodzone biologicznie jako mężczyźni, ale nie utożsamiające się kulturowo lub psychicznie z płcią męską, z męskimi rolami w społeczeństwie lub utożsamiający się psychicznie z płcią żeńską; transseksualistki; obojnacy; osoby urodzone z narządami obojga płci lub o płci nieokreślonej; mężczyźni wykastrowani z jakiegoś powodu. Na poziomie języka mówią o sobie zwykle w rodzaju żeńskim. W hinduizmie hidźrowie należą do szczególnej kasty i są poświęceni bogini zwanej Bahućara Mata.

To nie wszystko. Dr Rajith Kumar uważa również, że i autystyczne dzieci rodzą się ze “zbuntowanych” mężczyzn i kobiet, zwłaszcza kobiet, które noszą dżinsy. W wyniku burzy medialnej KK Shylaja, minister zdrowia i opieki społecznej, zakazał Rajithowi udziału w programach rządowych.

– Rajith Kumar konsekwentnie propaguje zabobonne i seksistowskie pomysły – powiedział minister.

Reklama / Advertisement

Rajith jest jednak nieugięty w kwestii swojej opinii. Mówiąc ostatnio o programie telewizyjnym, bronił swoich uwag mówiąc, że są “oparte na nauce i latach doświadczeń”.

za: indiatoday.in

Reklama / Advertisement