Prof. Wróblewski: Szef ambasador Mosbacher to syjonista wspierający ustawę 447. To powinno nas niepokoić

– Jej się wydawało, że jeśli coś powie przed Senatem USA to, to się nie przebije do mediów w Polsce i jej nie zaszkodzi. A sprawa już jest, bo siła mediów w Polsce jest znacząca. Nie jesteśmy jakimś małym zaściankowym krajem w Europie tylko szóstym pod względem wielkości krajem w UE – tak skomentował skandaliczne wypowiedzi Georgette Mosbacher, nowej ambasador USA w Polsce amerykanista z Uczelni Łazarskiego, prof. Artur Wróblewski w wywiadzie udzielonym “Tygodnikowi Solidarność”.

(…) o kwestie praworządności i imigrantów bym się nie martwił, natomiast ta wzmianka o fali antysemityzmu może niepokoić. Wess Mitchell jako chrześcijański syjonista związany ze środowiskiem lobby żydowskiego popiera opinię tego lobby ws. ustawy 447, a pani przyszła ambasador wyraża opinie zbieżne z jego stanowiskiem. To powinno nas niepokoić – dodał profesor.

Jak donosił “Washington Post” w marcu b.r., to właśnie Wess Mitchell ostrzegał swoich polskich odpowiedników, że nieodwołanie ustawy o IPN doprowadziłoby do zawieszenia dwustronnego kontaktu na najwyższym szczeblu z Białym Domem.

Cały wywiad z prof. Wróblewskim na tysol.pl

REKLAMA/Advertisement