REKLAMA

REKLAMA

Prof. Płatek: W więzieniach najczęściej siedzą wyborcy Prawa i Sprawiedliwości

687

– W więzieniach najczęściej siedzą wyborcy Prawa i Sprawiedliwości – stwwierdziła w programie TVN24 “Rozmowa Piaseckiego” prof. Monika Płatek, karnistka z Instytutu Prawa Karnego na Uniwersytecie Warszawskim, znana feministka.

Prof. Monika Płatek zasłynęła jakiś czas temu stwierdzeniem, że “w związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych”. Jej działalność naukowa i społeczno-polityczna koncentruje się na takich dziedzinach jak prawo karne wykonawcze, prawa człowieka w tym prawa kobiet, penitencjarystyka, kryminologia, wiktymologia, penologia, psychologia społeczna, gender studies, mediacja, sprawiedliwość naprawcza i socjologia prawa. Jest ekspertką ds. prawnych komisji sejmowych, Open Society Institute założonego przez George’a Sorosa i Rady Europy.

Skonfrontowana ze swoją opinią danymi z komisji wyborczych w zakładach karnych, które wykazują iż zdecydowana większość osadzonych głosuje na Platformę Obywatelską uznała, że w więzieniach „być może zmieniają kierunek”. Stwierdziła, iż nowelizacja Kodeksu karnego “uderzy przede wszystkim w wyborców PiS”.

REKLAMA

– A poza tym będzie służyła do tego, żeby np. móc niewygodnych ludzi w ramach Kodeksu karnego skazując, a więc uznając winę, przesuwać bezterminowo do zakładu psychiatrycznego. Główny zarzut jest do trybu uchwalania przez Sejm, przez Senat i treści, jakie ta propozycja ustawy zawiera. Mówimy o ogromnych zmianach w Kodeksie karnym, które całkowicie niszczą i tak naprawdę doprowadzają do totalnej klęski to, co wypracowaliśmy przez ostatnie 200 lat na polu prawa karnego – dodała.

za: tvn24.pl

REKLAMA


TAG