Prof. Piotrowski: Kto rządzi Polską? Jakie były prawdziwe przyczyny wymiany Szydło na Morawieckiego? [WIDEO]

– Kto rządzi Polską? Z formalnego puntu widzenia odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Polską rządzi premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda. Wiemy także, że najważniejsze decyzje dla naszego kraju podejmowane są przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie mieści się siedziba rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Podobno o wszystkim decyduje jej prezes Jarosław Kaczyński. Podobno. Czy jednak aby na pewno? – pyta w wideofelietonie z serii “Myśląc Ojczyzna” europoseł prof. Mirosław Piotrowski.

– Niestety coraz częściej dowiadujemy się, że ważne decyzje dotyczące Polski wcale nie zapadają w kraju, a poza jego granicami. Niezwłocznie są one też nad Wisłą implementowane. Niewiele osób w Polsce wie o prawdziwych przyczynach wymiany Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego oraz personalnej rekonstrukcji rządu “Dobrej Zmiany”. Może więc czas ujawnić niektóre fakty? Jak się dowiaduję, pan premier Mateusz Morawiecki wręczając dymisję polskiemu ministrowi środowiska prof. Janowi Szyszko powiedział, że czyni to, ponieważ domagał się tego prezydent Francji Emmanuel Macron. “Panie premierze, co ma do mnie prezydent Francji?” – pytał zdumiony minister. Odpowiedzi nie uzyskał, ale stanowisko stracił – ujawnia europoseł.

REKLAMA/Advertisement

Prof. dr hab. Mirosław Piotrowski jest historykiem (autorem m.in. książki “Narodowe Siły Zbrojne na Lubelszczyźnie 1944-1947”), posłem do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji. Prowadzi wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, współpracuje z „Naszym Dziennikiem”, Telewizją Trwam i Radiem Maryja jako felietonista w audycji “Myśląc Ojczyzna”.

REKLAMA/Advertisement