Prof. Nalaskowski wraca do UMK! Rektor zmienił skandaliczną decyzję [WIDEO]

Rektor Uniwersytety Mikołaja Kopernika w Toruniu wziął pod uwagę odwołanie prof. Aleksandra Nalaskowskiego zawieszonego wcześniej na trzy miesiące w wykonywaniu obowiązków wykładowcy akademickiego. Naukowiec otrzymał wcześniej taką karę za felieton opublikowany w tygodniku “Sieci”, w którym pisał o promocji homoseksualizmu i ideologii LGBT.

– Wypełzają na ulice miast gwałciciele, obleśne grube baby, tęczowa zaraza”. Uczestników parad profesor nazwał “zniewieściałymi gogusiami, wesołkami na utrzymaniu mamusi, facecikami, chcącymi się wiecznie bawić, obleśnymi, grubymi, wytatuowanymi babami, które ostentacyjnie się całują jak na wyuzdanych filmach i osobnikami, którym trudno przypisać jakąś płeć – napisał.

Po zawieszeniu znanego pedagoga podniosło się mnóstwo głosów wzburzenia i można uznać, że władze UMK w pewien sposób uległy naciskowi społecznemu. Uczelnia w swoim komunikacie głosi:

– Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra Uniwersytetu i jego pracowników. Prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września 2019 roku o zawieszeniu w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące. Rektor podjął decyzję o uwzględnieniu odwołania, jednocześnie polecając prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych. Postępowanie wyjaśniające w sprawie będzie kontynuowane – czytamy.

W obronę naukowca aktywnie włączyły się Roty Niepodległości.

za: DoRzeczy.pl