REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Prof. Kieżun: Polacy to naziści, taka jest powszechna świadomość w USA i Kanadzie [WIDEO]

1016

Fragment rozmowy z prof. Witoldem Kieżunem kanału “Na Argumenty”, w której profesor wyjaśnia skąd się bierze postrzeganie Polaków jako nazistów.

– Przed wyjazdem z Kanady zrobiłem taki krótki test wśród 102 studentów z pytaniem jakiej narodowości są “nazi” [naziści – przyp. red.]. Na 102. studentów 62. napisało “Polacy”.

Taka jest świadomość osób wykształconych w Ameryce. Ta świadmość nie bierze się znikąd. Jest to efekt funkcjonowania “obiegowego” określenia  “polish concentration camps”. Skoro więc są to “polskie obozy koncentracyjne” to znaczy, że t eobozy byly zakładane przez Polaków i Polacy dokonywali w nich zbrodni. Polacy więc to naziści.

Reklama / Advertisement

Nie ma to jak widać nic wspólnego z określeniem jedynie miejsca gdzie te obozy były zakładane, jak poróbują przekonywać nas nawet w Polsce niektórzy. To określenie stygmatyzuje polski naród, ma taki charakter i cel. Jednocześnie zdejmuje ono w oczach opinii publczinej odpowiedzialność za zbrodnie z narodu niemieckiego, czyli z prawdziwych sprawców masowego ludobójstwa jakiego dokonywali Niemcy na polskich ziemiach.

Reklama / Advertisement