Próba zamachu terrorystycznego? Nożownik zastrzelony w pociągu w Niemczech

Po zamachu terrorystycznym w belgijskim Liege przed kilkoma dniami, w którym zginęły dwie policjantki, niemiecka policja informuje o ataku w pociągu Intercity na trasie Kolonia-Flensburg. Uzbrojony w nóż mężczyzna ranił współpasażerów i zaatakował podróżującą składem policjantkę, która mimo to zastrzeliła napastnika z broni służbowej.

Jak informuje “Bild” na swoim stronach internetowych, nożownik ciężko ranił współpasażera. Miało to miejsce około 20 kilometrów od Flensburga. Na to, co się stało zareagował konduktor przez głośniki zwracając się do podróżnych, czy nie ma na wśród nich policjanta. Po apelu, interwencję podjęła młoda, 22-letnia policjantka, która została lekko ranna przez sprawcę, ale zastrzeliła go ze swojej broni służbowej.

REKLAMA/Advertisement

Kiedy skład przybył do Flensburga został odstawiony na boczny tor i dokonano ewakuacji pasażerów. Dworzec kolejowy w tym mieście został otoczony przez policję i był kompletnie wyłączony z ruchu.

Rozpoczęto dochodzenie w tej sprawie, a rzecznik policji asekuracyjnie broni się przed jakimikolwiek stwierdzeniami o zamachu terrorystycznym, mówiąc:

REKLAMA/Advertisement

– Nic mi nie wiadomo, by miało to podłoże terrorystyczne – oświadczył.

Można tylko chylić czoła przed odwagą i zdecydowaniem młodej policjantki, która nie wahając się zrobiła użytek ze służbowej broni, być może ratując życie swoim współpasażerom. Ta dramatyczna sytuacja pokazuje, że dostęp do broni zwiększa bezpieczeństwo całego społeczeństwa, szczególnie w dobie zagrożenia terrorystycznego i coraz bardziej panoszącego się wojującego islamu.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl