REKLAMA

REKLAMA

Prezydent Poznania o uczestnikach Marszu Niepodległości: Nie chcę faszystowskiej hołoty

2820

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który wraz z trzema byłymi prezydentami: Lechem Wałęsą, Aleksandrem Kwaśniewskim i Bronisławem Komorowskim świętuje w swoim mieście obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nie ukrywa pogardy wobec Polaków zgromadzonych na Marszu Niepodległości

Włodarz stolicy Wielkopolski stwierdził, że do stolicy zostały zaproszone “grupy faszystowskie” i dla niego jest to “upokarzające”, że tacy ludzie przybyli do Warszawy:

– Życzę całej Polsce, żeby następne rocznice odbywały się już bez zapraszania grup czysto faszystowskich. Dla mnie osobiście jest to policzek wymierzony wobec tych wszystkich, którzy ginęli w walce z faszystami. Jest to upokarzające, że takie grupy, w taki dzień, przyjeżdżają do Warszawy – stwierdził.

REKLAMA

– Starałem się nie mówić o tych członkach mojej rodziny, którzy wtedy ginęli i cierpieli, bo nie lubię podpierać się cierpieniami najbliższych. Ale osobiście mam nadzieję, że kolejne rocznice odbędą się w duchu obchodów w Poznaniu, bez zaciśniętych pięści, rac i bez zapraszania neofaszystowskiej hołoty z całej Europy – zaatakował.

za: onet.pl