REKLAMA/Advertisement

Prezydent poprze tzw. związki partnerskie?! “Dlaczego ma nie być takiej ustawy?”

2951

Prezydent Andrzej Duda, który deklaruje się jako katolik i nieraz publicznie uczestniczy w nabożeństwach zasugerował, że nie miałby żadnych problemów z podpisaniem ustawy o tzw. związkach partnerskich. Tego typu rozwiązania były pierwszym krokiem w krajach Zachodu, po którym doszło do legalizacji tzw. małżeństw osób tej samej płci.

Pytany o tę kwestię w Polsat News, Duda podkreślił, że zgodnie z konstytucją w Polsce małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, ale “jeżeli byłaby jakaś propozycja stworzenia czegoś na kształt jakiejś ustawy o osobie najbliższej, by można było się wzajemnie dowiadywać np. o swoje zdrowie (…), po to by można było w różnych sytuacjach nawzajem wspierać, dlaczego ma nie być takiej ustawy”.

REKLAMA/Advertisement

– Ona będzie wtedy służyła wszystkim, nie tylko osobom o preferencjach homoseksualnych, ale także wielu osobom o preferencjach heteroseksualnych. Będzie ustawą dla wszystkich – wypalił prezydent, a zapytany o inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie stwierdził, że gdyby padła taka propozycja to będzie “ją rozważał”.

za: polsatnews.pl

REKLAMA/Advertisement