Prezydent ostrzega PiS przed “arogancją władzy”: “Najbardziej ludzi denerwuje”

Prezydent Andrzej Duda w dzisiejszym wydaniu tygodnika “Sieci” skomentował ewentualne szanse na wygraną Prawa i Sprawiedliwości w wyborach w 2023. Zdaniem głowy państwa jest to możliwe, ale ostrzegł dawnych kolegów przed “arogancją władzy”.

– Jeżeli uda się tej formacji uniknąć efektu obserwowalnej arogancji władzy, co najbardziej ludzi denerwuje. Jeżeli uda się obronić Polskę przed kryzysem gospodarczym, utrzymać miejsca pracy, wrócić na drogę dynamicznego rozwoju – powiedział.

Według Andrzeja Dudy, politycy PiS nie mogą “odrywać się od ziemi”, “grzeszyć pychą”, “być arogancką władzą”. Dodał, że muszą “mieć też tyle szczęścia, że uda się bezpiecznie przejść przez kryzys, że Polakom będzie się żyło lepiej”.

Czy takie słowa prezydenta Andrzeja Dudy nie są również aluzją do drakońskich przepisów i kar dot. walki z tzw. pandemią koronawirusa. Nie wiadomo, ale warto odnotować, że prezydent bardzo zdecydowanie recenzuje partię rządzącą i chyba dość pewnie poczuł się w swoim fotelu na początku drugiej kadencji.

REKLAMA/Advertisement