Prezydent o związkach partnerskich: Rozważyłbym podpisanie ustawy

– Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył – stwierdził prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla “Wprost” zapytany o legalizację tzw. związków partnerskich.

Andrzej Duda zaznaczył, że rozważyłby złożenie swojego podpisu, gdyby ustawa dotyczyła wszystkich osób żyjących w nieformalnych związkach. Nie zabrakło również umizgów wobec skrajnej lewicy.

– Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację seksualną niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek – stwierdził.

REKLAMA/Advertisement

Prezydent pytany był również o tzw. strefy wolne od LGBT. Uznał, że nie są one skierowane przeciw ludziom, a ideologii, ale uznał, że “takich uchwał by nie popierał”. Nie są to pierwsze słowa ani działania prezydenta, kiedy puszcza oko do skrajnej lewicy. Przypomnijmy, że to on zawetował ustawy sądownicze w 2017 roku oraz degradację komunistycznych zbrodniarzy z WRON. Wygląda na to, że Andrzej Duda szuka elektoratu po lewej stronie politycznej barykady.