Prezydent chce sędziów pokoju? “Mam nadzieję, że instytucja ta zostanie wprowadzona”

Mam nadzieję, że instytucja sędziów pokoju zostanie wprowadzona i na pewno będę tego orędownikiem; chciałbym tylko wypracować taki projekt, który nie będzie budził wątpliwości – stwierdził prezydent Andrzej Duda wczoraj wieczorem w czasie sesji “Q&A” na Facebooku.

Prezydent zaznaczył, że jest dużo “problemów konstytucyjnych, które w jakiś sposób trzeba by pokonać”, ale dodał, że traktuje tę sprawę poważnie.

– I mam nadzieję, że utworzymy instytucję sędziów pokoju jako powiedziałbym takich sędziów zaufania, dodatkowo jeszcze, takich sędziów, którzy są blisko ludzi – powiedział prezydent. Dodał, że nie wie czy sędziowie tacy byliby wybierani w wyborach powszechnych: “Zastanawialiśmy się nad tym, dyskutowaliśmy” i dodał, że sprawa jest konsultowana z ministerstwem sprawiedliwości i “nie przepadła ani nie została całkowicie porzucona”.

– Mam nadzieję, że instytucja sędziów pokoju zostanie wprowadzona i na pewno będę orędownikiem jej wprowadzenia, chciałbym tylko wypracować taki projekt, który nie będzie tutaj budził wątpliwości, ale może pani być pewna, że jeśli chodzi o instytucję sędziów pokoju, z mojej strony jest absolutne tak – powiedział Andrzej Duda.

REKLAMA/Advertisement