Prezydent Brazylii złoży wizytę w Polsce i na Węgrzech. Dokładny termin jeszcze nieznany

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro w krótkim filmiku powiedział, że opowiada się za racjonalnym wykorzystaniem zasobów Amazonii oraz nie szczędził słów krytyki wobec poprzednich rządów. Przywódca największego kraju w Ameryce Południowej zapowiedział też wizytę w Polsce i na Węgrzech.

Zaznaczył, że miałaby się ona odbyć w drugiej połowie roku. Kontakty pomiędzy rządem Viktora Orbana, a Bolsonaro są bardzo ciepłe. W styczniu premier Orban prowadził rozmowy dwustronne z Bolsonaro, zaprosił go na Węgry, a ten przyjął to zaproszenie. Doszło do tego w czasie wizyty szefa rządu w Budapeszcie w Brazylii, gdzie omówiono współpracę na arenie międzynarodowej i w sferach gospodarczej i politycznej.

REKLAMA/Advertisement

Liczący 63-lata Jair Bolsonaro został wybrany w kontrze do skorumpowanych poprzedników i deklaruje się jako zwolennik konserwatywnych wartości. Już zliberalizował dostęp do broni palnej, zapowiada sprzeciw wobec prób większej dostępności do aborcji, a także wiele razy krytykował ideologię gender nazywając ją “marksizmem kulturowym”.

za: onet.pl

REKLAMA/Advertisement