Prezydent Brazylii zarażony koronawirusem COVID-19 ale uspokaja: “Życie toczy się dalej, nie panikować!”

Brazylijski prezydent Jair Bolsonaro potwierdził dziennikarzom, że test na koronawirusa, jakiemu się poddał, wyszedł pozytywnie.

W poniedziałek zaczęły pojawiać się informacje, że Bolsonaro ma gorączkę 38 stopni i silny kaszel. Prezydent podobno narzekał na zmęczenie w sobotę po obiedzie z Toddem Chapmanem, ambasadorem USA w Brazylii.

REKLAMA/Advertisement

– Lekarze podali mi hydroksychlorochinę i azytromycynę (antybiotyk), a potem poczułem się lepiej. Nic mi nie jest – powiedział dziennikarzom szef państwa. – Jako prezydent zawsze jestem na pierwszej linii. Życie toczy się dalej, trzeba uważać na osoby starsze, ale nie panikować.

Bolsonaro wielokrotnie wypowiadał się przeciwko dystansowi społecznemu i minimalizował znaczenie pandemii koronawirusa, nadal uczestnicząc w wydarzeniach towarzyskich i wiecach, często pozostawiając maskę lub nosząc ją w niewłaściwy sposób.

REKLAMA/Advertisement

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Brazylia jest jednym z najciężej dotkniętych krajów na świecie, z prawie 1,6 milionem przypadków koronawirusa i ponad 64 tys. zgonów od początku pandemii.

REKLAMA/Advertisement