REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Prezydenci Duda i Rivlin oraz szefowie Mossadu i Szin Bet poprowadzą 11 tys. młodych Żydów w Marszu Żywych 2018

1092

Ponad 12 tys. młodych ludzi (w tym ponad tysiąc polskich uczniów) z 110 zarejestrowanych grup z 41 krajów przybędzie w najbliższych dniach, aby wziąć udział w 30. rocznicy marszu na cześć ofiar Holokaustu.

Marsz Żywych to forma edukacji młodzieży w formie 3-kilometrowego spaceru z Auschwitz do Birkenau. Od 1996 r. Marsz Żywych organizowany jest co roku. Odbywa się w Dzień Pamięci Ofiar Zagłady. Uczestnictwo w Marszu ma dawać świadectwo pamięci osób pomordowanych przez nazistowskich Niemców w trakcie II wojny światowej. Ma być również manifestacją przywiązania do takich wartości, jak: godność i równość wszystkich ludzi, tolerancja, prawo każdego człowieka do życia w pokoju.

Prezydenci Izraela – Reuven Rivlin oraz Polski – Andrzej Duda poprowadzą marsz. Razem z nimi pójdą m.in. szef sztabu IDF (sił zbrojnych) gen. Gadi Eizenkot, komisarz policji – Roni Alsheikh, szef Mossadu – Yossi Cohen i szef agencji bezpieczeństwa Szin Bet – Nadav Argaman. Podczas tego wydarzenia wystąpi naczelny rabin Izraela Israel Meir Lau.

Reklama / Advertisement

Polskim Szkołom zakwalifikowanym do udziału w wydarzeniu MEN proponuje także wizytę w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w okresie od 12 lutego do 31 marca 2018 r. Szkoły nie ponoszą kosztów biletu do Muzeum, jedynie dojazdu uczniów do i z Muzeum.

za: israelhayom.com
men.gov.pl

Reklama / Advertisement