REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości ubiega się o stanowisko prezydenta Pruszkowa

495

– Do tej pory nie było odpowiednich kontrkandydatów dla obecnego prezydenta. Poza tym w porównaniu do tego, co było 20 lat temu, miasto się rozwinęło. Ale mogło być przecież lepiej – tymi słowami wypowiedzianymi w Polskim Radio24 rzuca wyzwanie Janowi Starzyńskiemu (od 1998 r. piastującemu urząd prezydenta Pruszkowa) prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Obecnemu włodarzowi miasta zarzuca zaniedbania w budynkach komunalnych i słabą komunikację z okolicznymi miejscowościami.

– W przypadku pewnych inwestycji doszło do nadużyć. Przeprowadzimy audyty i wyczyścimy Pruszków. Mamy bowiem do czynienia z układem – zapowiada Bąkiewicz w razie wygranej.

Reklama / Advertisement

W wyborach zmierzy się z Janem Starzyńskim oraz Pawłem Makuchem z komitetu Wspólnie Pruszków Rozwijamy. Udział w wyborach zadeklarował także Konrad Sipiera z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Robert Bąkiewicz, działający od lat w środowiskach narodowych i patriotycznych, jest popierany przez Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Narodowo-Patriotyczne Pruszków. Jak powiedział IAR, jego komitet ma wsparcie między innymi ludzi nauki i ekspertów w różnych dziedzinach.

– Chcemy posprzątać Pruszków, w sensie administracyjnym i zarządzania miastem – deklaruje, zwracając uwagę, że obecny prezydent rządzi miastem od 20 lat.

Wśród priorytetów wymienia zrównoważony rozwój Pruszkowa, rozwiązanie problemu korków w mieście, zmianę sposobu zarządzania miejskimi finansami, a także kwestie bezpieczeństwa miasta i sprawy kulturalne.

Reklama / Advertisement

Pruszków jest największym podwarszawskim miastem, piątym pod względem wielkości w województwie mazowieckim. W wyborach do rady miasta, które odbędą się 21 października, zarejestrowano pięć komitetów wyborczych: KW Wspólnie Pruszków Rozwijamy, KW Prawo i Sprawiedliwość, Koalicyjny KW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa, Koalicyjny KW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz KWW Porozumienie Narodowo-Patriotyczne Pruszków.

za: polskieradio24.pl
medianarodowe.com
rdc.pl

Reklama / Advertisement