Prezes Prawa i Sprawiedliwości wydał specjalne oświadczenie. Marszałek Marek Kuchciński podaje się do dymisji [WIDEO]

Do godz. 23 w środę trwały kilkugodzinne obrady kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej siedzinie. Jednym z najgorętszych tematów była sprawa lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W spotkaniu na Nowogrodzkiej uczestniczyli poza szefem partii m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, europoseł i była szefowa rządu Beata Szydło oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Na dzisiaj o godz. 12.30 zapowiedziano specjalne oświadczenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Pojawił się on razem z Kuchcińskim.

REKLAMA/Advertisement

Kuchciński poinformował, że jutro zrzeknie się funkcji marszałka, chociaż nie poczuwa się do winy i robi to ze względu na oburzenie opinii publicznej.

Kaczyński uznał, że odchodzący marszałek miał prawo do wykonywania lotów ale uznaje jego decyzję.

REKLAMA/Advertisement

– Pan marszałek nie złamał prawa. Nie złamał istniejących w tej dziedzinie obyczajów. Skoro państwo najwyraźniej macie inne zdanie, to w związku z tym mogę powiedzieć iż decyzja pana marszałka jest dowodem postawy, która jest związana z naszym hasłem „Słuchać Polaków. Służyć Polsce” – powiedział Jarosław Kaczyński. – W krótkim czasie zostanie złożona ustawa, która to ureguluje i to w sposób rygorystyczny. Skoro opinia publiczna domaga się tutaj rygorów, to te rygory będą.