Prezes PiS nie wybiera się na emeryturę: 69 lat w polityce to nie jest jeszcze wiek emerytalny.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział we Wrocławiu w czasie spotkania z dziennikarzami lokalnych mediów, że nie wybiera się na emeryturę, gdy był pytany o swojego następcę. Szef partii rządzącej nie zdradził, kogo widzi na swoim miejscu i dodał, że zamierza jeszcze kilka lat zostać w polityce.

– Konrad Adenauer zaczynał bycie kanclerzem mając 73 lata, czyli cztery lata więcej niż ja mam dzisiaj. No byli tacy, ja już nie mówię o tym polityku Malezji (Mahathir Mohamad), bo to już jest taki ewenement zupełnie, bo on właśnie został mając 94 lata premierem, ale ja nie sądzę, abym miał taką perspektywę przed sobą – tak długiego i zdrowego życia. Ale 69 lat w polityce to jest oczywiście sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny – stwierdził.

REKLAMA/Advertisement

Kaczyński dodał, że na razie nie myśli o odejściu i będzie w najbliższym czasie szefował swojej partii. Prezes PiS powiedział, że na razie w ogóle nie myśli o politycznej emeryturze:

– Mogę być prezesem partii krótko, ale mogę być też i dłużej. Kiedy powiem, że już będę rezygnował, albo też jakieś obiektywne powody doprowadzą do tego, że będę musiał zrezygnować, no to oczywiście wtedy ta sprawa stanie. W tej chwili takiego problemu nie ma – dodał.

REKLAMA/Advertisement

za: wPolityce.pl