Prezes PAFERE: Skupmy się na subsydiarności! [WIDEO]

W dniach 21-22 kwietnia odbyła się IV Konferencja Prawicy Wolnościowej w Warszawie. Jednym z prelegentów był Jan Kubań, prezes PAFERE. Zaproponował on szeroko pojętemu ruchowi wolnościowemu, by w pierwszej kolejności oprzeć się na zasadzie subsydiarności, której istotą jest ograniczanie wpływu rządu, federacji i organów ponadnarodowych oraz promowanie indywidualnej i lokalnej inicjatywy – tj. minimum państwa, a maksimum naszych własnych działań.

Kubań przypomniał, że zasada subsydiarności była odpowiedzią Kościoła Rzymskokatolickiego na ideologię zniewalającego socjalizmu. W tym kontekście zastrzegł, by nie mylić tej zasady z pomocniczością, jak to często ma miejsce w związku z błędnym tłumaczeniem pojęcia dostępnym w internecie. Przedstawiciel PAFERE wyjaśnił, że tak naprawdę zasada subsydiarności ma sprawiać, żeby ludziom chciało się pracować; żeby ludzie czuli się właścicielami kraju, w którym mieszają i województwa czy gminy na terenie których działają i przebywają.

– Dodrukowują pieniądze, zadłużają nas, narzucają nam nielogiczne i nawzajem sprzeczne przepisy – podsumowywał klasę rządzącą prezes Kubań.

REKLAMA/Advertisement