“Prezes Kaczyński ma za pazurami krew niewiniątek”. Cejrowski uważa, że za te słowa zawieszono go w TVP.[WIDEO]

– E tam. Moim zdaniem wcale nie wyleciałem za palenie flagi, ani za krytykę #PiSlamizacja. Wyleciałem za to – napisał na Twitterze Wojciech Cejrowski, który odniósł się do czasowego zawieszenia współpracy z TVP. Słynny podróżnik i publicysta podał nagranie z Radia Koszalin, którym ostro krytykował Jarosława Kaczyńskiego za brak ustawy zakazującej aborcji.

– Prezes Kaczyński ma za pazurami krew niewiniątek i jest u mnie od dawna na cenzurowanym, bo obiecuje nie po raz pierwszy w kampanii, że zajmie się dla mnie ważną, najważniejszą, aborcją, a potem pod dywanik to zmiata, kadencja mija, nie zajmuje się i w następnych wyborach znowu, że się zajmie – powiedział Wojciech Cejrowski w audycji, której fragment sam opublikował.

Całkiem prawdopodobne, że współpraca TVP z niepoprawnym politycznie i nieukrywającym swoich katolickich przekonań podróżnik została zawieszona właśnie z tego powodu. Warto przypomnieć, że dzisiaj mija dokładnie rok od wniesienia do Sejmu ponad 800 tysięcy podpisów zebranych pod projektem “Zatrzymaj Aborcję”, który zakazuje tzw. aborcji eugenicznej – zabijania przed urodzeniem dzieci chorych czy tych z podejrzeniem choroby. Projekt ten ugrzązł w sejmowych komisjach, a niedawno prof. Ryszard Legutko eurodeputowany PiS przyznał, że nie będzie procedowany w tej kadencji Sejmu.

REKLAMA/Advertisement

za: www.tysol.pl