REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Prezes Federalnego Trybunału Sprawiedliwości do Małgorzaty Gersdorf: Niemcy są szczególnie odpowiedzialni za Polskę! [WIDEO]

622

Jak informowaliśmy już wcześniej, prof. Małgorzata Gersdorf nie może pogodzić się ze zmianami w Sądzie Najwyższym i w czasie wizyty w niemieckim Karlsruhe podczas konferencji prasowej stwierdziła, że “będzie I prezesem na uchodźstwie”. Dodała, że “sędziowie nie mają wojska” i w starciu z władzą są bez szans.

Gersdorf wygłosiła w Karlsruhe wykład o tytule “Polskie państwo prawne: stracone szanse?”, a przed nim wzięła udział w konferencji prasowej wspólnie z szefową Federalnego Trybunału Sprawiedliwości – Bettiną Limperg, która stwierdziła, że jej polska koleżanka po fachu została zwolniona bezprawnie i wyraziła dla niej poparcie.

– Prawnikom nie wolno milczeć w obliczu zła wyrządzonemu polskiemu wymiarowi sprawiedliwości przez ustawę uchwalane w ciągu ostatnich 2,5 roku – powiedziała Gersdorf. Ośrodek władzy będzie skupiony w jednym ręku, na Nowogrodzkiej. Myśmy już to przeżyli, przeżyjemy i teraz, ale nie sądzę żeby było siłowe rozwiązanie i wojna domowa.

Reklama / Advertisement

– Słuchając pani wykładu miałam łzy w oczach, to wszystko dzieje się tak blisko nas w Polsce za którą jesteśmy szczególnie odpowiedzialni jako Niemcy – skomentowała to Limperg.

Federalny Trybunał Sprawiedliwości (Bundesgerichtshof, BGH) to najwyższa instancja sądownictwa karnego i cywilnego w Republice Federalnej Niemiec. Wraz z Federalnym Sądem Pracy, Federalnym Trybunałem Finansowym, Federalnym Sądem Socjalnym i Federalnym Sądem Administracyjnym należy on do pięciu najwyższych sądów w Niemczech.

Reklama / Advertisement