Premier zapowiada kolejny zasiłek opiekuńczy. Będzie połączony z nauczaniem zdalnym

– To ważna wiadomość dla rodziców. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że będzie wypłacany dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Warunek? Szkoła, w której uczą się dzieci, musi wprowadzić nauczanie zdalne – czytamy na portalu money.pl.

– Kiedy szkoła będzie podlegała procedurze zdalnego nauczania będzie możliwość korzystana z zasiłku opiekuńczego przez tych rodziców – powiedział wczoraj szef rządu. Z kolei minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski mówił, że szkoły przyjmą dzieci, ale wiele zależy od dyrektorów i Sanepidu.

REKLAMA/Advertisement

– Oczywiście, decyzja zależy od dyrektorów szkół i sanepidu. Jeśli będą przesłanki, nie wykluczamy wprowadzenia nauczania zdalnego – mówił minister.

Senat przyjął w tym tygodniu nowelizację ustawy o zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu Covid-19, która zakłada wypłatę zasiłku opiekuńczego. Pierwszy raz świadczenie to zostało wprowadzone w marcu i wypłacane było przez 137 dni. Przysługiwało ono rodzicom, którzy zajmowali się dziećmi w czasie gdy zamknięte były żłobki, przedszkola i szkoły.

REKLAMA/Advertisement

Środki wypłacane są za każdy dzień opieki, a ich wartość, zarówno zasiłku standardowego jak i specjalnego wynosi 80 proc. wynagrodzenia. Wygląda więc na to, że rząd szykuje się po raz kolejny na nauczanie zdalne, dodając do tego kolejny, socjalistyczny pomysł. Jak kończyły się w przeszłości wybryki tego ustroju wiemy, ale PiS stosuje charakterystyczną dla siebie receptę “jeszcze więcej socjalizmu”…

REKLAMA/Advertisement