REKLAMA

REKLAMA

Premier Malezji: Problem na Bliskim Wschodzie zaczął się wraz z powstaniem Izraela – państwa “haczykonosych”

1209

Malezja – państwo w Azji Południowo-Wschodniej, położone na Półwyspie Malajskim i wyspie Borneo – jest zamieszkane w większości przez muzułmanów, którzy stanowią ok. 2/3 populacji. Ze względu na to Malezja nie utrzymuje oficjalnych stosunków z państwem żydowskim i nigdy nie uznała istnienia Państwa Izrael. Nawet turyści, którzy w paszporcie mają pieczątki kontroli granicznej po wizycie w Ziemi Świętej muszą liczyć się z tym, że do Malezji nie wjadą.

Premier Malezji Mahathir bin Mohamad (w wieku 93 lat jest najstarszą obecnie osobą na świecie piastującą takie stanowisko) opisał dzisiaj Żydów jako “haczykonosych” i obwinił ich o wszelkie kłopoty, jakie dotykają Bliski Wschód.

– Jeśli masz zamiar być prawdomówny, iż problem na Bliskim Wschodzie zaczął się wraz z powstaniem Izraela. Taka jest prawda. Ale nie mogę tego powiedzieć – powiedział w wywiadzie dla” HARDTalk” brytyjskiej telewizji BBC.

REKLAMA

Mahathir zakwestionował ustalenia, że sześć milionów Żydów zginęło w Holokauście, twierdząc że liczba ta wynosiła cztery miliony.

Zapytany, dlaczego określił Żydów jako “haczykonosych” w swojej książce “Malajski dylemat” (The Malay Dilemma), powiedział:

REKLAMA

– Są haczykonosi. Wiele osób nazywało Malajów grubonosymi. Nie sprzeciwialiśmy się temu, nie poszliśmy z tego powodu na wojnę.

W zeszłym tygodniu, zwracając się do Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, Mahathir powiedział, że świat “nagradza Izrael” za łamanie międzynarodowych praw i popełnianie aktów terroru przeciwko Palestyńczykom.

Kilka lat temu powiedział także:

REKLAMA

– Cieszę się, że zostałem uznany za antysemitę […] Jak mogę być inaczej, kiedy Żydzi, którzy tak często mówią o okropnościach, jakich doznali podczas Holokaustu, pokazują to samo nazistowskie okrucieństwo i gruboskórmość wobec nie-Żydów i to nie tylko ich wrogów, ale nawet ich sojuszników. Powinno się próbować powstrzymać bezsensowne zabijanie przez nich Palestyńczyków.

Na swoim osobistym blogu napisał w 2012 roku, że “Żydzi rządzą tym światem za pośrednictwem marionetek” – jak donosiło Associated Press.

za: reuters.com

REKLAMA