Premier hojny dla … szefów skarbówek! Nagrody idą w miliony złotych.

Prawo i Sprawiedliwość nie przestaje chwalić się walką z wyłudzeniami podatku VAT. W czasie słynnej kampanii bilboardowej partia rządząca przekonywała “PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom”. Okazuje się jednak, że miliony trafiają nie tylko do polskich dzieci, ale inkasują je również szefowie administracji skarbowej.

Premier Mateusz Morawiecki chwalił się niedawno w Sejmie, że wpływy z uszczelnienia VAT w 2017 roku sięgnęły 40 mld złotych i stąd rząd ma pieniądze na realizację m. in. programu Rodzina 500 Plus. Według ekonomistów, słowa premiera są mocno przesadzone i jak mówi Marek Zuber wpływy z uszczelniania VAT to góra 16-17 mld złotych.

Rząd pozostaje jednak hojny dla urzędników skarbowych. Nagrody trafiają jednak nie do szeregowych pracowników, ale do ich szefów. Od 2015 roku, premier dyrektorów 16 izb skarbowych wyniosły niemal 1,5 miliona złotych. Największym beneficjentem tych nagród jest szef warszawskiej Izby Skarbowej. Łącznie otrzymał on 123,7 tys. zł, a w obecnym roku na jego konto wpłynęło już 12,8 tys. zł.

Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na interpelację jednego z posłów. Żeby tego było mało, również szefowie Urzędów Kontroli Skarbowej są hojnie nagradzani i otrzymali łącznie 430 tys. złotych. Wygląda więc na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zamiast obniżania podatków i upraszczania przepisów podatkowych stawia na nagradzanie urzędników, którzy zajmują się ściąganiem państwowych danin …

Foto: Strona posła Truskolaskiego na sejm.gov.pl

za: fakt.pl

REKLAMA/Advertisement