REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Premier ma dzisiaj zdymisjonować wiceministra, który mówił o potrzebie masowej imigracji

358

Jak informuje Wirtualna Polska, premier Morawiecki zdymisjonuje dzisiaj Pawła Chorążego – wiceministra inwestycji i rozwoju.

– Premier był wściekły, bo wypowiedzi Chorążego były zupełnie sprzeczne z tym, co rząd myśli i robi w sprawie imigrantów. Nie może pracować w rządzie ktoś, kto ma tak skrajnie inne zdanie niż rząd – twierdzi anonimowe źródło WP.

Chorąży wystąpił pod koniec sierpnia w Klubie Jagiellońskim na spotkaniu nt. „Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska?”.

– Polska i musi a nawet, jeśli nie musi, powinna chcieć imigrantów – stwierdził już na samym wstępie min. Chorąży . – Dzięki imigrantom zbudowano dobrobyt tych państw, które osiągnęły największy sukces (…) W interesie państwa polskiego jest przyjmowanie imigrantów i osadnictwo na stałe (…) Resorty gospodarcze: nasz oraz przedsiębiorczości i technologii i ministerstwo pracy będące w kontakcie z przedsiębiorcami wiedzą, jak bardzo potrzebne są szybkie rozwiązania w tej kwestii. W samym rządzie jest konsensus co do tego, że trzeba ściągać do nas ludzi z zewnątrz.

Wiceminister powiedział również, iż polscy repatrianci z Kazachstanu i innych krajów b. ZSRS są za drodzy do sprowadzenia i nie znają języka.

ParkerShop.pl: Zestawy Parker Urban już od 199 zł

Prawie 3 miliardy złotych na … sprowadzanie imigrantów! Tak wygląda polityka rządu …

za: wp.pl

Dziennik Narodowy poleca