“Prawy Sektor” zapowiada: Utrudnimy przeprowadzenie rosyjskich wyborów prezydenckich

Ukraińskie organizacje nacjonalistyczne zapowiedziały, że dołożą wszelkich starań, by utrudnić przeprowadzenie rosyjskich wyborów prezydenckich w placówkach dyplomatycznych FR zlokalizowanych na terytorium Ukrainy.

Członkowie “Swobody”, “Prawego Sektora” i “Korpusu Narodowego” nie zamierzają “bezczynnie przyglądać się” prezydenckiej elekcji u sąsiedniego agresora, która przypada akurat w czwartą rocznicę aneksji Krymu. Jak zapowiedzieli przedstawiciele wspomnianych formacji, obiekty dyplomatyczne Federacji Rosyjskiej zostaną albo zablokowane, albo w ich pobliżu powstaną “korytarze wstydu” dla chętnych do głosowania tego dnia.  Rosjanie zapowiedzieli, że lokale wyborcze otworzą w swoich przedstawicielstwach w Kijowie, Odessie, Charkowie i we Lwowie. Już teraz strona rosyjska przewiduje, że obywatele FR mogą mieć “problemy” z głosowaniem, wynikające “nie z winy Moskwy”. Najprawdopodobniej więc frekwencja wśród Rosjan żyjących w centralnej i zachodniej części Ukrainy nie dopisze, co jednak – jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych – zrekompensuje “nadaktywność” obywatelska w macierzy.
Szef MSZ Ukrainy nie odniósł się do obiekcji Rosjan, wysłał natomiast notę protestacyjną, w której zarzuca Rosjanom chęć zorganizowania “nielegalnych wyborów prezydenckich” na Krymie.

za: sputniknews.com

REKLAMA/Advertisement