REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Prawnicy Robinsona: Jest zlecenie na zamordowanie Tommy’ego w więzieniu i oblanie jego żony kwasem

830

Sędzia, który wysłał Tommy’ego Robinsona do więzienia, nie oglądał nawet pełnego wideo, w którym rzekomo aktywista złamał prawo, twierdzą jego prawnicy.

Jak powiedział dziennikowi “The Times” Caolan Robertson – komentator, który działa na rzecz uwolnienia Robinsona, adwokaci poinformowali również, że radykalny islamski ekstremista zlecił zamordowanie go ale i zaatakowanie żony Anglika kwasem. Ma to być Sayful Islam z rodzinnego miasta Robinsona – Luton, i wykorzystała jego pełne imię i nazwisko, jak donosi “The Times”.

Jego prawdziwe nazwisko brzmi Ishtiaq Alamgir, ale występuje jako Sayful Islam, co oznacza “Miecz islamu”. Jest on 38-letnim jednym z przwódców al-Muhajiroun – ekstremistycznej grupy muzułmańskiej z około 800 członkami w całym kraju, która uważa Osamę bin Ladena za swojego bohatera.

Reklama / Advertisement

Robinson został aresztowany pod zarzutem naruszenia spokoju za emitowanie nagrania na żywo z sądu Leeds Crown Court, który rozpatrywał sprawę karną przeciw islamskim gwałcicielom. W zeszłym roku dostał już wyrok za podobną przewinę w Canterbury, ale w zawieszeniu. Sędzia, który skazał Robinsona, powiedział mu, że jego działania mogą kosztować podatników “setki tysięcy funtów”. Aresztowanie wywołało masowy protest na Downing Street, gdy zwolennicy wezwali go do zwolnienia, pod hasłem #FreeTommy.

W tym miesiącu Robinson odwołał się od wyroku w Sądzie Apelacyjnym w Londynie. Po krótkiej rozprawie sędziowie oznajmili, że do końca lipca podejmą decyzję.

za: thetimes.co.uk
breitbart.com

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement