Nie pozwólmy na deprawację naszych dzieci! Protest przeciw indoktrynacji w szkołach [WIDEO]

W poniedziałek przed Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy przy placu Bankowym miała miejsce pikieta sprzeciwu wobec planów prezydenta Rafała Trzaskowskiego przeprowadzenia w szkołach lekcji mających na celu walkę z tzw. „mową nienawiści”.

– W to szerokie pojęcie wkładane są treści ideologiczne, używane przez światową lewicę do walki z wartościami naszej cywilizacji – mówił Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny – głównego organizatora pikiety.

REKLAMA/Advertisement

– Zwalczanie nienawiści i eliminacja agresji z życia publicznego to rzecz oczywista dla każdego wychowanego w naszej kulturze. Tym bardziej razi każda próba politycznej lub ideologicznej instrumentalizacji hasła „zwalczania nienawiści”. Na to nie może być zgody – dodał dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris. – Mamy do czynienia z przejmowaniem kompetencji, które nigdy nie zostały prezydentowi Warszawy przyznane. Co więcej, zignorowano prawo rodziców do akceptacji programów wychowawczych szkoły. To prawo, które ma swoje źródła w polskiej Konstytucji.

Link do treści listu do Rafała Trzaskowskiego

REKLAMA/Advertisement