REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Poznański motorniczy odmówił prowadzenia pojazdu z tęczową flagą, bo służy ona zalegalizowaniu pedofilii?

1080

Wczoraj wieczorem poznański MPK ogłosił, że począwszy od dnia następnego tj. soboty rezygnuje z usługi zamówionej przez stowarzyszenie społeczności LGBT Grupa Stonewall. Na ulice stolicy Wielkopolski wyjechało w piątek 180 tramwajów ozdobionych tęczowymi flagami.

Reakcje były, jak można było się spodziewać różne. Niektórzy deklarowali nawet bojkot komunikacji publicznej, chociaż nie bardzo było wiadomo czy zamierzają się odtąd wykosztowywać na taksówki? Inni poparli decyzję MPK, a byli tacy którzy zwracali uwagę na złamanie zawartej umowy i konieczność zapłacenia odszkodowań z tego tytułu.

Reklama / Advertisement

Jedna z internautek uznała, że może to spowodować … falę samobójstw.

Doszukiwano się w MPK wpływów Putina…

Reklama / Advertisement

Jednak wielu komentujących poparło nową decyzję MPK.

Możliwe, że sprawa dość kuriozalnie zaszkodzi reelekcji na prezydenta miasta bardzo liberalnemu Jackowi Jaśkowiakowi! Prezydent dał patronat trwającemu w Poznaniu Pride Week.

Na Twitterze natomiast znalazł się wpis użytkownika, który zamieścił informację mającą pochodzić od motorniczego tramwaju MPK. Zgodnie z tą notką, poznaniak miał odmówić w piątek jazdy pojazdem ubranym w tęczowe flagi. Uzytkownik piotrek_pyrlandia 🇵🇱 zaprezentował krótki list, który jak twierdzi, napisał anonimowy motorniczy:

– W dniu 10.08. o godz. 14.10 zgłaszając się do pracy na zajezdni S-3 poinformowałem Dyspozytora, że podejmę pracę na w/w linii tylko wówczas, gdy zdjęte zostaną flagi tęczowe – czyli reklamę wykupioną przez firmę “Grupa Stonewall” ponieważ treści które reprezentują organizacje skupione wokół symbolu tęczowej flagi dążą do zalegalizowania pedofilii jako orientacji sexualnej na równi z orientacją heterosexualną – jako ojciec siedmiolatka nie mogę się zgodzić aby reklamować swoją pracą w/w treści. Jeśli to możliwe podejmę pracę na każdym tramwaju na każdej linii bez w/w reklamy.

Do tego jest jeszcze dopisek:

– Dla zinteresowanych – po rozmowie z władzami firmy otrzymałem propozycje, ze jeśli się nie zgadzam na prowadzenie pojazdu z flagami tęczowym moge wsiąść WZ lub wolne nieplatne usprawiedliwione – z uwagi na brak wz wybrałem opcję nr 2. Dziś wolne dziękuje tęczowe ludki 🙂 (wersja oryginalna – przyp.red.)

Reklama / Advertisement