REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Poznań: Zatrzymano Irańczyka podróżującego z bułgarskim dowodem osobistym

167

W piątek w Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Poznaniu – Ławicy do kontroli granicznej zgłosił się mężczyzna, który przyleciał z Aten. W trakcie tymczasowej kontroli granicznej, mężczyzna przedstawił bułgarski dowód osobisty. Dowód ten został jednak wcześniej zgłoszony jako zagubiony przez właściciela.

Podczas rozmowy z mężczyzną, który chciał na podstawie tego dokumentu wjechać na terytorium Polski ustalono, że wcale nie jest Bułgarem a obywatelem Iranu. Podczas dalszych ustaleń 39-letni mężczyzna oświadczył, iż na podstawie tego dokumentu miał zamiar dostać się do USA. Osobom, które zorganizowały mu podróż zapłacił w Atenach 5 tys. euro. Kolejne 5 tys. euro miał zapłacić po przylocie do Stanów.

W trakcie analizy dokumentu ustalono, że dokument ten jest autentyczny i mężczyzna na tzw. „podobieństwo” chciał dotrzeć do Francji a stamtąd, prawdopodobnie z nowymi dokumentami do Nowego Jorku.

Reklama / Advertisement

W związku z popełnieniem przestępstwa Irańczykowi przedstawiono zarzut posłużenia się w trakcie kontroli dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Mężczyzna przyznał się i teraz oczekiwać będzie na orzeczenie sądu. Ponadto Komendant PSG w Poznaniu – Ławicy wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu a za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom, cudzoziemiec ukarany został mandatem karnym. Irańczyk na podstawie postanowienia poznańskiego sądu, osadzony został w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim.

Joanna Konieczniak

za: strazgraniczna.pl

Reklama / Advertisement