Poznań: Grupa Cyganów skatowała mężczyznę po tym, jak zwrócił im uwagę, że nie noszą maseczek

Portal epoznan.pl donosi o sprawie pobicia mężczyzny, do jakiego w stolicy Wielkopolski doszło po południu w sobotę na terenie centrum handlowego King Cross Marcelin przy ul. Bukowskiej.

 – Doszło do pobicia Polaka przez grupę około 12 Cyganów. Kopali go po głowie, okładali pięściami… Ludzie tylko patrzyli, podbiegło 5 “ochroniarzy” w wieku 50+ i wadze ok. 50 kg i co zrobili?! Patrzyli jak br***sy go kopią z odległości 3 metrów, nikt, dosłownie nikt nie zareagował! Co to ma być!!! To jest nasz kraj, nasze miasto, jesteśmy u siebie! A zbierze się grupa Cyganów i robią sobie tutaj co im się podoba! Czują się bezkarnie i myślą, że są Bogami! Skoro oni potrafią iść za sobą w ogień, to czemu nikt z naszych rodaków nie ma takich stosunków wobec siebie – napisał do redakcji jeden z czytelników.

REKLAMA/Advertisement

Wersję tę powtórzył kolejny a potem redakcja uzyskała potwierdzenie ze strony Policji.

– Rzeczywiście jeden z klientów centrum handlowego został pobity po tym, jak zwrócił uwagę kilku osobom na to, że nie mają maseczek. Zabezpieczyliśmy nagranie z monitoringu, będziemy ustalać sprawców. Przed nami decyzja o kwalifikacji tego czynu. Chodzi nie tylko o pobicie, ale też o ewentualny brak maseczek – poinformował kom. Maciej Święcichowski.

REKLAMA/Advertisement