REKLAMA

REKLAMA

Pożar na pokładzie i ewakuacja samolotu linii Ryanair [WIDEO]

931

Założona w 1985 r. spółka Ryanair – irlandzkie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie to największy w Europie i jeden z największych na świecie niskobudżetowych przewoźników lotniczych. Operująca również w Polsce firma szczyci się tym, że do tej pory szczęśliwie nie ma na koncie żadnej katastrofy.

Wczoraj jednak pasażerowie samolotu Boeing 737-800 w barwach przewoźnika Ryanair lecącego z lotniska El Prat w Barcelonie na Ibizę przeżyli chwile grozy. Należący do jednego z pasażerów, a przewożony w bagażu podręcznym powerbank (przenośne urządzenie do ładowania urządzeń mobilnych za pomocą portu USB – przyp.red.) stanął w płomieniach, a samolot ewakuowano. Szczęśliwie do wypadku doszło jeszcze przed startem, chociaż ewakuowani pasażerowie narzekali, iż ewakuacja przypominała raczej stampede (tak w USA i Meksyku nazywa się popłoch wśród bydła – przyp. red.) i mogło łatwo dojść do wzajemnego tratowania się.

REKLAMA

Pożar wkrótce ugaszono.

– Pasażerowie lotu z Barcelony na Ibizę zostali ewakuowani na lotnisku El Prat z powodu pożaru telefonu komórkowego, który był ładowany za pomocą zewnętrznej baterii – ogłosiła potem firma.

za: bbc.co.uk

REKLAMA