“Poza Kościołem jest tylko nihilizm” – prymas w Muzeum POLIN krytykuje Kaczyńskiego za te słowa

– Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest (…) nihilizm. I ten nihilizm my odrzucamy, bo nihilizm niczego nie buduje, nihilizm wszystko niszczy – powiedział 7 września w Lublinie szef PiS Jarosław Kaczyński. Słowa te nie spodobały się prymasowi Polski arcybiskupowi Wojciechowi Polakowi.

Hierarcha gościł na konferencji “TworzyMy pokój. Wiara w demokracji – czas wyzwań” w słynnym … Muzeum Polin. Prymas został zapytany o tę wypowiedź przez sędziego TK w stanie spoczynku Mirosława Wyrzykowskiego  i odpowiedział.

REKLAMA/Advertisement

– Nie jest to absolutnie stanowisko Kościoła katolickiego w Polsce ani w ogóle stanowisko Kościoła katolickiego. Gdyby tak było, to moja obecność tutaj byłaby co najmniej dziwna. Uważam, że to jest wypowiedź, która nie ma nic wspólnego z nauczaniem Kościoła. To może być pogląd, wizja kogoś, kto ją wypowiada – stwierdził prymas Polak i dodał, że “absolutnie to nie jest wizja Kościoła” oraz “mogą być to poglądy, z którymi nie będę dyskutował, natomiast co do wizji – na pewno nie”.

Zastanawiająca wydaje się sama obecność prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka w Muzeum Polin, które wyróżniło się m. in. poparciem dla aborcji i tzw. “Czarnych Protestów”. Placówka ta nie ma również nic wspólnego z Kościołem Katolickim, ale sam abp Polak po raz kolejny budzi niepokój politycznie poprawnymi wypowiedziami. Warto dodać, że swego czasu straszył kapłanów swojej diecezji suspensami (odsunięciem od obowiązków duchownych jak odprawianie Mszy i spowiadanie) za udział w antyislamskich demonstracjach i otwarcie namawiał na sprowadzanie islamskich gości do Polski.

REKLAMA/Advertisement

za: onet.pl