REKLAMA

REKLAMA

Powstanie rysunkowy serial na podstawie komiksów o wojach Kajku i Kokoszu

699

Fundacja Kreska im. Janusza Christy podpisała umowę z warszawskim studiem animacji EGo FILM, które nabyło prawa do realizacji serialu animowanego na podstawie kultowej serii komiksów „Kajko i Kokosz” Janusza Christy.

– Trzymajcie kciuki bo od dziś oficjalnie ruszamy z pracami. Przed nami ogromne wyzwanie i dużo pracy, by zdobyć fundusze na projekt i żeby stworzyć coś, co pokochacie, ale też wielka przygoda! – czytamy na facebookowym profilu fundacji.

REKLAMA

Pierwszy sezon ma liczyć 13 odcinków, a docelowo 52.

– Planujemy napisać scenariusze do pierwszych odcinków serii. Następnie złożymy wniosek o dotację do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na development serii w tym na realizację pilotażowego odcinka. Ten etap dla nas jest szczególnie istotny, ponieważ w tym czasie chcemy opracować plastykę, koncepcję całego serialu, również literacką. To potrwa około roku – powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl, Ewelina Gordziejuk, producentka i właścicielka Ego FILM.

“Kajko i Kokosz” to najpopularniejsza seria komiksów stworzonych przez Janusza Christę. Przygody dwóch słowiańskich wojów powstały w odpowiedzi na ogromną popularność ich poprzedników, Kajtka i Koka. Przygody Kajka i Kokosza mają miejsce w średniowieczu. Dwaj przyjaciele mieszkają w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: żona Mirmiła, Lubawa, mały smok Miluś, czarownica Jaga i jej mąż – zbój Łamignat, oraz ciamajdowaty zbójcerz Oferma.

REKLAMA

Seria komiksów o Kajku i Kokoszu pod wieloma względami przypomina francuskie komiksy o Asteriksie i Obeliksie. Wiele elementów w serii średniowiecznej jest niemal identycznych z tymi, występującymi w Asteriksie. Fani często stawiali zarzuty o plagiat po obu stronach. Seria Christy “Kajtek i Koko” powstała przed Asteriksem, jednak średniowieczna wersja owych bohaterów – Kajko i Kokosz – powstała długo po pierwszych przygodach Galów.

Foto: Mat. prasowe Ego Film/Fundacja Kreska im. Janusza Christy

REKLAMA

REKLAMA