Z powodu używania botoksu doszło do dyskwalifikacji na dorocznym konkursie piękności wielbłądów pod patronatem króla Arabii Saudyjskiej

Co najmniej 20 wielbłądów zostało zdyskwalifikowanych na dorocznym konkursie piękności tych zwierząt, organizowanym w stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadzie – z powodu używania botoksu. Show “Camel Mazayen” jest częścią trwającego miesiąc festiwalu. Obok niego organizowany jest również wyścig. Pula nagród za wyścigi i zawody – finansowana przez króla – wynosi 213 milionów riali (ok. 190 mln złotych), co oznacza, że ​​pokusa by dokonać oszustw może być duża. Jednak każda forma modyfikacji jest wyraźnie zabroniona przez przepisy.

– Wielbłąd – powiedział w wywiadzie dla Reutera główny sędzia Fawzan al-Madi – jest symbolem Arabii Saudyjskiej, którego zachowaliśmy go z konieczności, a teraz zachowujemy jako rozrywkę. – Wielbłądy którym podano środki dopingowe, ogolone, zabarwione w dowolnych częściach ciała lub ze zmianami chirurgicznymi są niedozwolone [sic]” – czytamy w regulaminie.

REKLAMA/Advertisement

W 2018 r. frekwencja na festiwalu wielbłądów znacznie wzrosła, a do tej pory z samego Rijadu podróżowało na niego 300 tys. osób. Odwiedzający festiwal mogą odwiedzić małe zoo, muzeum z naturalnej wielkości rzeźbami z piasku przedstawiającymi wielbłądy, punkty degustacji mleka wielbłąda i planetarium pokazujące, jak arabscy ​​odkrywcy na wielbłądach używają gwiazd do ustalania pozycji.

za: english.alarabiya.net

REKLAMA/Advertisement