Poświęcone szopki zakazane w Marsylii. Wszystko dzięki … lokalnej masonerii.

Trybunał Administracyjny w Marsylii stwierdził, że zakazane jest wystawianie szopek na Boże Narodzenie pobłogosławionych przez kapłanów. Żądanie ustanowienia zakazu ustawiania szopek bożonarodzeniowych w budynkach publicznych zostało wysunięte przez laicko-masońską organizację Obserwatorium Laickości Prowansji.

Trybunał powołał się na słynną ustawę z 1905 roku o rozdziale Kościoła od państwa i zaznaczył, że szopki poświęcone przez księży muszą być z publicznych budynków usunięte, gdyż „mer dzielnicy dokonując takich święceń miał na celu wpisanie szopki i jej inaugurację w tradycję religijną”.

REKLAMA/Advertisement

Trybunał Administracyjny przeanalizował przypadki ustawienia szopek w merostwach i stwierdził, że te Carry-le-Rouet, Berre l’Etang, Salon-de-Provence i Châteauneuf-les-Martigues są zgodne z antyklerykalną ustawą z 1905 roku. Kuriozalne jest uzasadnienie tej decyzji; zdaniem ich instalacja wpisuje się w „radosny kontekst świąt końca roku, animacji, a zatem pozbawiona jest konotacji religijnych”. Oznacza to, że można ustawiać szopki, które nie były poświęcone, gdyż “pozbawione są konotacji religijnych”. Do takich absurdów doszła Francja, która dalej zapętla się w swoim lewicowo-laickim szaleństwie podsycanym przez masonerię.

za: pch24.pl

REKLAMA/Advertisement