Post ścisły o odsunięcie koronawirusa. O to apeluje generał franciszkanów

Pandemia koronawirusa powoduje powrót do niektórych, tradycyjnych praktyk związanych z postem. Generał franciszkanów o. Carlos A. Trovarelli postuluje, aby członkowie tego zakonu jutro w wigilię Zwiastowania Pańskiego podjęli takie zobowiązanie.

– Niech ten prosty gest będzie symbolem naszego zaangażowania w modlitwę w intencji wszystkich ludzi i wyrazem zaufania, jakie pokładamy w Bogu, Panu życia i historii. Jesteśmy jedną rodziną: ze sobą i ze światem. Wszystko jest między sobą powiązane i w taką właśnie rzeczywistość pragniemy wnieść nasz wkład: naszą modlitwę, nasze oddanie i naszą bliskość – pisze generał. Post ten ma odpowiadać praktykom, które obowiązują w Kościele w Środę Popielcową i Wielki Piątek.

REKLAMA/Advertisement

– Proszę również o zaproponowanie i podjęcie inicjatyw dotyczących przede wszystkim wprowadzenia dodatkowych modlitw i okazywania przejawów solidarności z innymi. Nie zapominajmy też o tych, którzy już od dawna cierpią z powodu wielu innych rodzajów zła i wykluczenia społecznego. Nadszedł czas, aby nasz sposób życia stał się wyrazem solidarności. Pozostańmy silni w nadziei i, jako franciszkanie, życzliwie zainteresowani tym światem! – dodał zakonnik.REKLAMA/Advertisement