Posłanka KO: Przekop przez Mierzeję Wiślaną spowoduje suszę, bo woda z Wisły wpłynie do morza [WIDEO]

Przekop Mierzei Wiślanej, według planów Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, ma poprawić dostęp do portu w Elblągu oraz zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego do Bałtyku, z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej. Na początku października w Elblągu podpisano umowę w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Z oryginalną tezą w programie “Sygnały Dnia” w radiowej Jedynce wystąpiła Urszula Zielińska, posłanka na Sejm z listy KO. Uczestniczyła ona w protestach przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej, angażowała się w projekt Ratujmy Kobiety. Brała udział w protestach w obronie niezależności i niezawisłości sądów. Zasiada w zarządzie krajowym Partii Zieloni i jest współprzewodniczącą koła warszawskiego. Jest autorką programu pt. Polska bez smogu, postulowanego przez Partię Zielonych.

– Zdecydowanie sprzeciwiamy się budowie kanału. Powód tego jest oczywisty: polskie rzeki i zasoby wodne wymagają bardzo dużej ochrony, ponieważ mamy do czynienia na terenie Polski z olbrzymią suszą hydrogeologiczną – mówiła w audycji.

– No tak, ale przekop nie doprowadzi, nie pogłębi suszy… – zareagowała prowadząca.

– …przekopuje nam wody te nieodnawialne, głębinowe… Przekop pomoże w odprowadzeniu wody z rzek do morza – kontynuowała niezrażona parlamentarzystka. – Przekop próbuje jakby planować, traktować nasze rzeki jako kanały transportowe.

za: polskieradio.pl

REKLAMA/Advertisement