Posłanka KO: “Nie widzę nic kontrowersyjnego, że Trzaskowski chce przywrócić świetność Marszowi Niepodległości”

– Nie widzę nic kontrowersyjnego, że Rafał Trzaskowski chce przywrócić świetność Marszowi Niepodległości – powiedział Agnieszka Pomaska w Porannej rozmowie Gazeta.pl.

Posłanka KO tak skomentowała przymilanie się kandydata swojej formacji środowisku Marszu ale przed wszystkim wyborcom Krzysztofa Bosaka. Wg dwóch opublikowanych wczoraj sondaży IBRIS i United Survey Trzaskowski może liczyć na głosy aż 70 % z tej grupy.

REKLAMA/Advertisement

Stanowczo przeciw włodarzowi Warszawy wypowiada się natomiast szef Stowarzyszenia Marszu Niepodległości. Robert Bąkiewicz przypomina, jak traktowano uczestników MN w czasach rządów PO i na realizację ideologii gender przez władze Warszawy. Trzaskowski opowiadał się też za delegalizacją ONR, który był jednym z twórców największej demonstracji obozu narodowego.

– Wiem, że Krzysztof Bosak ma określone poglądy, ale ma dobre intencje. Ludzi o dobrych intencjach z zasady wiele łączy – tłumaczyła Pomaska i dodała, że Trzaskowski “w wielu sprawach nie zgadza się z Bosakiem, ale to nie znaczy, że ma odrzucać wszystko, jak leci”.

REKLAMA/Advertisement