Poseł Partii Razem: Byłem nacjonalistą, homofobem i seksistą ale prawacy to tak naprawdę tchórze

Poseł Partii Razem Maciej Konieczny zasłynął gestem uniesionej reki z zaciśniętą pięścią podczas ślubowania poselskiego. W wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” twierdzi, że na skrajnej lewicy znalazł się po tym, jak był wcześniej na “radykalnej prawicy” i jeździł na mecze do Katowic.

– Stadion daje poczucie wspólnoty. Czujesz się silny, bo jesteś częścią wielkiego narodu. Jak młodzi chłopcy mają problemy z samooceną, bardzo im to pomaga. Niestety, to jedyna oferta w Polsce dla tych, którzy nie pochodzą z uprzywilejowanych środowisk. Poszedłem w to. Byłem strasznym homofobem i seksistą – opowiedział w dodatku “Plus Minus” w “Rzeczpospolitej”.

– Jest się zagubionym młodym chłopakiem, bo to są jednak przeważnie faceci. Człowiek może mieć nawet dobre intencje, ale nie radzi sobie ze światem. W dodatku widzi, że on jest niesprawiedliwy i chciałby w nim coś zmienić. Rozgląda się dookoła i tak się składa, że jedyna buntownicza opcja, która jest pod ręką, to radykalna prawica – odpowiedział lewicowy poseł zapytany o to “jak się zostaje nacjonalistą”.

– Wszystkie kibolskie i faszystowskie klimaty są przeciwko słabszym. To wynika ze strachu. Dlatego oni są zawsze gotowi uderzyć w mniejszości: uchodźców, gejów czy lesbijki. Znamienne, że lewicowe działaczki dostają o niebo więcej gróźb od prawaków niż działacze. Ja nie dostaję ich prawie w ogóle, a dla kobiet działających na lewicy internetowe groźby pobicia i gwałtu to norma. Agresywni prawacy to tak naprawdę tchórze – twierdził.

Konieczny pochodzi z Gliwic. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Był m.in. ochroniarzem, sprzedawcą, dziennikarzem, tłumaczem i menadżerem kultury. Pracował też na emigracji w Wielkiej Brytanii. Działa w Młodych Socjalistach oraz ruchu ATTAC Polska.

za: rp.pl

REKLAMA/Advertisement