REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Poseł Nowoczesnej: Może polska drużyna była tak słaba, bo zabrakło piłkarzy z Afryki czy Azji? [WIDEO]

696

– Europa jest naszą ojczyzną. I takie kategorie, jak „donoszenie na Polskę do Europy”, nie tylko kompromitują parlamentarzystki i parlamentarzystów, którzy używają tych kategorii, czy polski rząd. To jest po prostu niezrozumienie roli Polski w Europie. Państwo tego nie chcecie zrozumieć i ten populizm eurosceptyczny jest niezwykle niebezpieczny – mówił wczoraj w swoim wystąpieniu na forum Sejmu Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej.

– Jest jeszcze jedna fundamentalna, być może sprawa dla przyszłości Europy. Chodzi o uchodźców. Polska w tej sprawie zachowuje się strasznie. Zamknęliśmy drzwi przed uchodźcami. Zygmunt Bauman mówił, że „stoją u naszych drzwi”. Być może Polska drużyna była tak słaba, bo po prostu zabrakło nam piłkarzy pochodzących z Afryki czy z Azji – dodał poseł.

Reklama / Advertisement

Na słowa Mieszkowskiego zareagował poseł Dominik Tarczyński z PiS:

– Panie pośle, jak panu nie odpowiada, niech pan do Afryki wyjedzie. A ubeka Baumana, którego pan cytował, niech pan weźmie w bagażnik jak macie to w praktyce – i zróbcie sobie przejażdżkę do Afryki – skomentował.

Reklama / Advertisement