Poseł Mularczyk ostrzega przed działaniem Niemiec: Będziemy świadkami frontalnego ataku na Polskę

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl uważa, że ostatnia decyzja Federalnego Trybunału Sprawiedliwości, który uznał, że telewizja ZDF nie musi przepraszać za “polskie obozy koncentracyjne” oraz regularne ataki na Polskę prowadzone przez polityków zza Odry mają związek ze sprawą reparacji wojennych i będą się nasilać.

– Moim zdaniem wyraźnie te działania mają związek ze sprawą polskich roszczeń w sprawie strat w czasie II wojny światowej. Te roszczenia są poważne. Niemcy zdają sobie z tego sprawę. To nie jest tak, że nas lekceważą. Bacznie nam się przyglądają, śledzą sytuację w naszym kraju- mówi polityk.

REKLAMA/Advertisement

Parlamentarzysta dodaje, że należy się spodziewać “frontalnego ataku na Polskę w każdej sferze”, a to będzie działo się “obok” oficjalnej polityki i przyjaznych słów:

– Oficjalnie wypowiedzi są przyjazne, ale konkretne czyny, czy nominacje dla ludzi na ważne stanowiska świadczą o konfrontacyjnym charakterze obecnej polityki niemieckiej. Czeka nas wielka batalia, konfrontacja z Niemcami. Musimy się na nią przygotować – dodaje.

REKLAMA/Advertisement

Mularczyk zauważa, że cały czas sączona jest narracja o naruszaniu praworządności i łamaniu demokracji. Jego zdaniem, jest to próba odebrania Polsce wiarygodności w walce o reparacje wojenne:

– Na każdym kroku przez przedstawicieli Niemiec będzie podważana praworządność w Polsce, będziemy oskarżani o to, że nie jesteśmy demokratycznym krajem. Chodzi o odebranie Polsce wiarygodności, by utrudnić staranie się o roszczenia. Musimy być na to gotowi – podkreśla polityk.

REKLAMA/Advertisement

za: DoRzeczy.pl