Poseł to ma klawe życie. Rekordowo długie wakacje wybrańców narodu

– Marszałek Sejmu Marek Kuchciński (64 l.) dba o komfort posłów. Przed wyborami do Sejmu, które odbędą się najprawdopodobniej 20 października, politycy będą musieli się stawić w pracy tylko na 7 dni! Nie licząc bieżącego posiedzenia Sejmu, które zakończy się już jutro, niższa izba parlamentu zbierze się tylko dwa razy: 30 sierpnia oraz 11–13 września – czytamy w “Super Expressie”.

Fakt ten oznacza, że do czasu wyborów posłowie mogą mieć aż 88 dni wolnego, a w porównaniu z tym czasem wakacje szkolne trwają 74 dni. “SE” zapytał politologa, dr. Olgierda Annusewicza o powód tak krótkiego czasu pracy Sejmu.

– To już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego trzeba się zapytać. Natomiast najprostsza odpowiedź, jaka się ciśnie na usta, jest taka, że [posłowie] będą w tym czasie prowadzić kampanię wyborczą – zaznaczył.

REKLAMA/Advertisement

Z kolei senatorowie będą pracować nieco dłużej – ostatnie posiedzenie tej izby skończyło się 12 lipca, a kolejne mają odbyć się od 31 lipca do 2 sierpnia oraz 25-26 września. Członkowie izby wyższej polskiego parlamentu będą mieć 76 dni wolnego. Nie trzeba dodawać, że wszyscy parlamentarzyści będą pobierać swoje uposażenia.

za: se.pl

REKLAMA/Advertisement