REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Poseł Jakubiak o “żydowskim antypolonizmie” i uległości PiS. Ostre słowa polityka Kukiz’15.

566

Poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak nie zostawił suchej nitki na Prawie i Sprawiedliwości, które w ekspresowym tempie przeprowadziło nowelizację ustawy o IPN znosząc kary więzienia za przypisywanie narodowi i państwu polskiemu odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie. Polityk uważa, że partia rządząca poniosła kompletną porażkę, a polskie ustawy pisane są za granicą.

Jakubiak zauważył, że pojawiające się w Internecie antysemickie treści były odpowiedzią na działania samych Żydów i szkalowanie Polski:  “Wszyscy byliście za tą nowelizacją. Fala antysemityzmu była wywołana żydowskim antypolonizmem” – powiedział do polityków PiS, Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, którzy poparli zmiany w ustawie o IPN.

Wypowiedź ta była reakcją na słowa posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz, która stwierdziła, że to PiS odpowiada za “falę antysemityzmu”. Jakubiak stwierdził, że źródłem była antypolska postawa polityków z Izraela, mówiąc: “ścieżka antypolonizmu wybrana przez izraelskich polityków była zaskoczeniem nawet dla samych Żydów” – stwierdził. Polityk dodał, że postawa partii rządzącej to kompletna porażka:

Reklama / Advertisement

Jestem oburzony, zresztą jak całe Kukiz’15, że polskie prawo pisze się poza granicami Polski. Wpływ musi być ogromny, że nawet polski rząd jest w stanie wycofać się z własnej ustawy – powiedział, odnosząc się do rejterady Prawa i Sprawiedliwości.

Cóż, trudno nie odmówić racji posłowi Markowi Jakubiakowi w ocenie zaistniałej sytuacji. Żydowski antypolonizm jest faktem, a dzisiaj mamy jego przykład w wypowiedziach Yehudy Bauera na temat naszych rodaków i ich rzekomo zbyt małego zaangażowania w ratowanie Żydów. Poseł Kukiz’15 ma rację mówiąc o wielkich wpływach Izraela, skoro ustawę o IPN zmieniono zaledwie w ciągu jednego dnia.

za: DoRzeczy.pl

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement