Poroszenko wzywa NATO do wysłania okrętów wojennych: Mamy nadzieję, że kraje członkowskie są gotowe.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenkow wzywa członków NATO, a szczególnie Niemcy, aby te wysłały okręty wojenne na Morze Azowskie celem pomocy Ukrainie w konflikcie z Rosją. Jego zdaniem, Władimir Putin chce “okupować Morze Azowskie”.

– Niemcy są jednym z naszych najbliższych sojuszników; mamy nadzieję, że kraje członkowskie NATO są obecnie gotowe do wysłania okrętów na Morze Azowskie w celu udzielenia pomocy Ukrainie i zapewnić jej bezpieczeństwo – stwierdził prezydent Ukrainy w wywiadzie dla niemieckiej gazety “Bild”.

Poroszenko dodał także, że prezydent Rosji “chce ni mniej ni więcej tylko okupować to morze (Azowskie). Jedynym językiem, który rozumie to jedność świata zachodniego”. Ukraiński przywódca zaznaczył, że Kijów nie może “akceptować takiej agresywnej polityki Rosji” i dodał, że po Krymie i wschodzie Ukrainy Putin “chce Morza Azowskiego”.

Według Poroszenki, “Niemcy powinny zadać sobie pytanie: co następnie zrobi Putin jeśli go nie zatrzymamy”. Uważa on, że “Putin chce powrotu byłego imperium rosyjskiego” oraz stwierdził, że Rosja “uważa nas za kolonię”. Prezydent Ukrainy wezwał kanclerz Niemiec Angelę Merkel do wsparcia Kijowa:

– W 2015 r. uratowała już nasz kraj negocjacjami w Mińsku i mamy nadzieję, że udzieli nam jeszcze raz podobnie silnego wsparcia, razem z naszymi innymi sojusznikami – zaapelował.

za: onet.pl

REKLAMA/Advertisement